Kaunas: Standings
Final standings
Open
# | Name | GP | GW | W% | PTS AVG | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Amsterdam (2) Inoxdeals NED | 5 | 5 | 100% | 20.4 | 102 |
2. | Belgrade (1) SRB | 5 | 4 | 80% | 21.0 | 105 |
3. | Moscow (4) Inanomo RUS | 4 | 3 | 75% | 18.0 | 72 |
4. | Kaunas East (11) Šimtmečio LTU | 4 | 2 | 50% | 17.0 | 68 |
5. | Zagreb (8) CRO | 3 | 2 | 67% | 17.7 | 53 |
6. | Vilkaviškis (7) AEKK LTU | 3 | 1 | 33% | 16.0 | 48 |
7. | Ralja (3) Intglactic SRB | 3 | 1 | 33% | 15.3 | 46 |
8. | Vilnius East (13) Tegra LTU | 3 | 1 | 33% | 14.7 | 44 |
9. | Lutry (10) SUI | 2 | 0 | 0% | 16.0 | 32 |
10. | Goleniów (6) Budza Team POL | 2 | 0 | 0% | 12.0 | 24 |
11. | Grizinkalns (9) Ghetto Fam LAT | 2 | 0 | 0% | 12.0 | 24 |
12. | Bandung (12) INA | 2 | 0 | 0% | 9.5 | 19 |
13. | Gagarin (5) RUS | QD | ||||
14. | Vilnius West (14) Gealan LTU | QD | ||||
15. | Andorra (15) Squad AND | QD | ||||
16. | Leningrad (16) COP RUS | QD |
Brackets
Quarter-Final
Semi-Final
Final
OT
Belgrade
18
Amsterdam Inoxdeals
20
Belgrade
22
Moscow Inanomo
9
Amsterdam Inoxdeals
22
Kaunas East Šimtmečio
12
Belgrade
22
Ralja Intglactic
11
Moscow Inanomo
21
Vilnius East Tegra
9
Amsterdam Inoxdeals
22
Vilkaviškis AEKK
14
Zagreb
16
Kaunas East Šimtmečio
20
Pool standings overview
# | Name | GP | GW | PTS |
---|---|---|---|---|
1. | Belgrade (1) SRB | 2 | 2 | 43 |
2. | Kaunas East (11) Šimtmečio LTU | 2 | 1 | 36 |
3. | Bandung (12) INA | 2 | 0 | 19 |
# | Name | GP | GW | PTS |
---|---|---|---|---|
1. | Amsterdam (2) Inoxdeals NED | 2 | 2 | 38 |
2. | Vilnius East (13) Tegra LTU | 2 | 1 | 35 |
3. | Lutry (10) SUI | 2 | 0 | 32 |
# | Name | GP | GW | PTS |
---|---|---|---|---|
1. | Zagreb (8) CRO | 2 | 2 | 37 |
2. | Ralja (3) Intglactic SRB | 2 | 1 | 35 |
3. | Goleniów (6) Budza Team POL | 2 | 0 | 24 |
# | Name | GP | GW | PTS |
---|---|---|---|---|
1. | Moscow (4) Inanomo RUS | 2 | 2 | 42 |
2. | Vilkaviškis (7) AEKK LTU | 2 | 1 | 34 |
3. | Grizinkalns (9) Ghetto Fam LAT | 2 | 0 | 24 |
Qualification draw overview
Qualifying Draw A
# | Name | GP | GW | PTS |
---|---|---|---|---|
1. | Goleniów (6) Budza Team POL | 2 | 2 | 34 |
2. | Gagarin (5) RUS | 2 | 1 | 34 |
3. | Andorra (15) Squad AND | 2 | 0 | 27 |
Qualifying Draw B
# | Name | GP | GW | PTS |
---|---|---|---|---|
1. | Grizinkalns (9) Ghetto Fam LAT | 2 | 1 | 14 |
2. | Vilnius West (14) Gealan LTU | 2 | 2 | 16 |
3. | Leningrad (16) COP RUS | 2 | 0 | 0 |